KONST / Litografier / Färglitografi 12308046
*
nr 1230 8046
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Färglitografi, Claes Folcker (f. 1940), Sverige. Söder Mälarstrand. Signerad, numrerad 79/360. Motivet: 24x34
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2019
kl 19:54:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 20:26:06
1
100 kr
20/1 11:20:28
2
Vinnande bud
- Tema
21 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 januari har vi samlat Stockholmsmotiv av konstnärer som Bengt Olov Abrahamsson, Bertel Bertel-Nordström, Maria Boczewska, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Claes Folcker
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Läs mer om Claes Folcker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: claes folcker färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stockholm stockholmsmotiv svensk konstnär sverige söder mälarstrand södermalm södermalmsmotiv södermälarstrand
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:17
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:11
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
*
Claes Folcker
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Claes Folcker
nr 1230 8046
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Färglitografi, Claes Folcker (f. 1940), Sverige. Söder Mälarstrand. Signerad, numrerad 79/360. Motivet: 24x34
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/1 20:26:06 | 1 | 100 kr |
20/1 11:20:28 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
21 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den 21 januari har vi samlat Stockholmsmotiv av konstnärer som Bengt Olov Abrahamsson, Bertel Bertel-Nordström, Maria Boczewska, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Claes Folcker
Claes Folcker, svensk mÃ¥lare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.Läs mer om Claes Folcker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: claes folcker färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stockholm stockholmsmotiv svensk konstnär sverige söder mälarstrand södermalm södermalmsmotiv södermälarstrand
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:17 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:11 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29